vše o prodeji ruční výroby

Plánování pro úspěšný rok 2018

Musím se přiznat, že komplikované strategie pro mě nikdy nefungovaly. Jsem minimalista jak životním stylem, tak způsobem přemýšlení. Proto se s vámi podělím o kroky, které jsou jednoduché, a zároveň efektivní. Dnešní článek vám pomůže utřídit si myšlenky a nápady tak, abyste se dostali k cíli.


Tenhle článek je v podstatě pokračováním článku Jak být produktivní, ve kterém jsem sdílela svoje tipy a triky pro efektivnější práci. Dnes se podíváme na to, jak za pomocí zmíněných pomůcek naplánujeme roční projekt. Připravte si tužku a papír, jdeme na to!

URČENÍ VIZE

Představte si ideální výsledek vašeho projektu. Rozepiště si všechny detaily o té nejlepší možné variantě výsledku. Co přesně děláte? Kdo jsou vaši zákazníci? Jak často pracujete? Kolik vyděláváte? Jak se cítíte? Síla myšlenek a vizualizací je velmi silná, proto je dobré si tohle cvičení zkusit. Tuhle vizi si uložte buď na papíře, nebo v hlavě. Bude vám sloužit jako kompas ve složitých momentech tohoto roku.

STANOVENÍ CÍLŮ NA PRVNÍ ČTVRTLETÍ

Možná v práci máte čtvrtletní hodnocení, ale napadlo vás udělat si ho i v osobním životě? Mě až donedávna ne. Zamyslete se tedy nad třemi nejdůležitějšími kroky, které musíte provést do konce března, abyste se posunuli blíže k vaší vizi. Skutečně doporučuji stanovit maximálně tři, aby byly realistické. Můžete mít jeden na měsíc, nebo na všech třech pracovat průběžně. Doporučuji neplánovat na delší období dopředu. Je spousta aspektů, které se mohou změnit. Plánovat na kratší období je tedy efektivnější. Stále ale mějte svou vizi jasně před sebou.

PRŮBĚŽNÉ REVIZE

Stanovte si, v jakých intervalech se budete k plánování vracet. Já jsem si nastavila upomínku v kalendáři na každou neděli, 10:00 až 12:00. I proto dneska píši tento článek 🙂 Vymezte si čas na ohlédnutí za tím, co už jste udělali, a na naplánování konkrétních kroků pro další interval. Podle mě neexistuje nic, jako příliš velký cíl. Jen si ho musíte šikovně rozkouskovat a pracovat na něm postupně a vytrvale.

PLAN. WORK. REVIEW. REPEAT.

Čtvrt roku uběhne jako voda, nenechte ten čas jen tak uběhnout. Mějte svojí vizi živě v hlavě a pracujte na její přeměně v realitu. Můžeme se do téhle výzvy pustit společně a 31.3. na nově vytovřené diskuzní skupině na Facebooku sdílet, jak se nám dařilo. Co vy na to? 🙂

STRAŠÁK

Na někoho funguje pozitivní motivace ve formě výše popsané ideální vize. Pokud se ale ještě necítíte motivovaní, představte si opak. Tedy jak bude váš projekt vypadat, pokud na něm letos nebudete pořádně pracovat. Co se stane, když necháte uběhnout další měsíce bez pořádného plánování? Jak se budete cítit? Jaký to bude mít vliv na váš život? Jaký to bude mít vliv na vaší finanční situaci? Nic moc, co? Tak už žádné výmluvy, a jdeme na to!

 

Já vím, že plánování není snadné, že se nám někdy nechcete, nebo není čas. Ale nikdo jiný než my sami nás k našemu cíli nedostane. Musí to být jedna z vašich priorit. Bez kompromisů. Držím vám palce!

Dáša ♥

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *