INSPIRACE OD FU.FO: CESTA K UDRŽITELNĚJŠÍMU BALENÍ

Aktualizace: 8. pro 2020

Značku FU FO sleduji už dlouho a moc mě nadchl Lečin článek o tom, jak se rozhodla změnit přístup k obalům. V zodpovědném přístupu k našim aktivitám, ať už osobním, nebo obchodním, vidím velkou důležitost. A jak jsem psala v článku Handmade byznys a udržitelnost, cest k udržitelnější tvorbě je mnoho.


S Lenkou jsem se proto domluvila na sdílení jejího článku na mém blogu, aby se jeho inspirativní obsah dostal k ještě více tvůrcům. Tady ho máte :)
Je až neuvěřitelné, jak dalece a dlouho může být člověk v některých věcech zadubený :(

Jak dlouho může jít proti vlastnímu přesvědčení a životnímu nastavení, bez nejmenší pochybnosti, že vše dělá nejlépe jak může. Bez sebemenšího zamyšlení. Avšak všechno má - naštěstí - svůj čas, a i mně se konečně rozsvítilo


Mrzí mě však, že až potom, co jsem viděla reportáž o nedávno uhynulé velrybě u thajského pobřeží, kterou se ani přes veškerou a několikadenní snahu veterinářů nepodařilo zachránit.


Uhynula, jelikož měla žaludek ucpaný více než 80-ti plastovými pytlíky, které spolu s vodou vytvořily "špunt" o váze skoro 8 kg.


Následoval dokument, v němž byla detailně popsána ta neuvěřitelná cesta plastů z našich domácností až do moří a oceánů, kde každoročně zabíjejí stovky živočichů - krásných a vzácných zvířat - a nejen tam.


Nebyla to první taková reportáž, kterou jsem viděla, a byla spousta článků před ní, které jsem četla. O tom, jak my lidé zaplavujeme naši planetu tunami a tunami plastového odpadu.


Vždy jsem tyto informace přijímala s velkým pohoršením a smutkem, jelikož jsem opravdu velký milovník zvířat a obdivuji veškerou krásu a umění přírody.


Přistupovala