top of page

KDE PRODÁVAT RUČNÍ VÝROBKY 2. DÍL

Aktualizováno: 21. 7. 2018

Tímto článkem navazuji na ten předchozí, který se zabýval prodejem online. Prodej mimo internet je logickým krokem po úspěšném prodávání na internetu. Pojďme se tedy společně podívat, jak na něj.

Trhy a jarmarky


Nejobvyklejší formou prodeje naživo jsou dnes velmi populární trhy a jarmarky. Ty nejznámější najdete ve větších městech, v regionech se pak často jedná o akce pořádané městem za příležitosti svátků a oslav.


Jak se připravit?

  • Najděte ´ten pravý´. Je známý a navštěvovaný? Bude se na něj váš sortiment hodit? Bude zajištěná propagace? Jak je daleko od vašeho bydliště? Jaké jsou požadavky pro účast? Jaký je poplatek? Jaké je zázemí a vybavení trhu? Kolik dní trvá? Budete se účastnit jednoho, nebo více trhů

  • Spočítejte si investici: Finanční – poplatek za prodej, dekorace stánku, nákup materiálů a balení, případná doprava, parkovné a ubytování. Časová – cestování, čas na trhu, příprava sortimentu a dekoru, nákup materiálů, výroba, propagace akce na sociálních sítítch.

  • Stanovte si cílový výdělek. O stanovení ceny produktu se v případě potřeby dočtete více zde. Dosáhnete výdělku i po shrnutí investicí? Máte dostatek zboží, tedy alepsoň dvakrát tolik, co potřebujete prodat, abyste dosáhli požadované částky?

  • Promyslete detaily. Budete prodávat sami, nebo potřebujete další pomocnou ruku? Víte, jaká bude na daném trhu konkurence a jak se od ní odlišíte? Jaké typy plateb budete přijímat a jste na ně dostatečně připravení? Jste připravení na výkyvy počasí? Zajistili jste dočasné omezení prodeje na jiných platformách? Jste v kontaktu s dalšími prodejci, kteří mají s prodejem ve vybraném místě už zkušenosti, nebo se také budou účastnit?

Pokud nebudete mít vše podle seznamu, nezoufejte. Zvlášť pokud se jedná o vaší první zkušenost s prodejem na trhu. Připravte se i na případný neúspěch a pokuste se na začátek zajistit alespoň takový prodej, který vám pokryje náklady.


Na trhu získáte cenné zkušenosti, zákazníky a kontakty, takže do budoucna budete lépe připravení. A nebo se rozhodnete soutředit na jinou formu prodeje s tím, že vám tento typ prodeje nevyhovuje.


Spolupráce s obchody


Další z možností je spolupráce s obchody zaměřenými na váš typ sortimentu. Prodej funguje obvykle dvěma způsoby. Obchod buď odkoupí větší množství kusů za velkoprodejní cenu a postará se o prodej, nebo vám zaplatí domluvneou částku až když se výrobek prodá (komise).


Zde je postup celkem snadný. Jakmile najdete obchod, který vám padne do oka, nezbývá než se spojit s kontaktní osobou a zjistit podmínky spolupráce.


U obou typů prodeje jsou zkušenosti ostatních k nezaplacení. Využijte tedy naší skupiny na Instagramu a Facebooku spojte se s ostatními prodejci. Ušětříte si tak mnoho času a trápení a kdo ví, možná získáte parťáka nebo kamaráda.


Jaké jsou vaše zkušenosti? Využíváte těchto typů prodeje, nebo se teprve chystáte?


Dáša 

693 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page