top of page

NAŠE OBLÍBENÉ LOKÁLNÍ KOSMETICKÉ ZNAČKY


Líbí se vám představa, že hýčkáte svou pokožku přírodními produkty, které s láskou vyrobili lidé z vašeho okolí? Nám rozhodně ano, a samy se snažíme místní kosmetiku používat. Už dlouho sledujeme českou a slovenskou handmade tvorbu a je tedy na čase vám ukázat naše oblíbence pěkně pohromadě. Ať už sháníte kosmetiku pro vás, nebo vaše blízké, tenhle seznam vám usnadní hledání.


P.S.: Nechte pro ostatní v komentáři tipy na vaše další oblíbené výrobce :)

 

Modrá púpava Peter a Elena vyrábí poctivou kosmetiku v srdci Slovenska už šestým rokem. Řídí se filosofií Slow Beauty, která se opírá o udržitelnost, přírodní ingredience, přirozenost, a hlavně žádný spěch.


Proč si je zamilujete? Používají kvalitní suroviny v jejich přirozené podobě (nerafinované oleje, nehydrogenizovaná másla). Jejich obaly jsou navíc z tmavého skla, které je jednak ekologické, a jednak zachová kvalitu produktu co nejdéle. Nově připravují také kompostovatelné papírové obaly. 

Ponio


Ponio jsou další sympaťíci ze Slovenska, kteří pracují s vlastními recepturami. Snaží se přinášet nová řešení - šetrnější, účinnější a zachovávající kvalitu látek z přírodních zdrojů.


Na své receptury jsou právem pyšní, obsahují totiž jen ty nejlepší ingredience a poctivou ruční práci. Jejich obaly jsou nejen krásné, ale také zcela bez plastu, a jako jedni z mála prodávají také bez obalu. 

Jagaia Jagaia je značka české, ručně vyráběné BIO kosmetiky. Pro výrobu zakladatelka používá jen ty nejlepší za studena lisované oleje, pokud je možné tak v BIO kvalitě.


Všechny výrobky jsou certifikovány a vyráběny v krásné nové výrobně, v čisté přírodě uprostřed lesů. Každý kousek v sobě nese kousek pozitivní energie své tvůrkyně. 

Indívo Indívo znamená „všechny dveře otevřené“. Manželé Petra a Martin si v roce 2012 tento název značky zvolili aby dali najevo svůj důraz na spokojenost svých zákazníků.


Pečlivě vybírají ty nejkvalitnější suroviny z celého světa, jako jsou rostlinné oleje, másla, esence, vosky, biofermenty, hydroláty a extrakty, pokud možno v BIO kvalitě. Velkou část bylin si také sami pěstují. 

Almara Soap Mýdla Veroniky jsou originální jak svým vzhledem, tak složením. V sortimnetu najdete mýdla vhodná pro speciální pěči o pokožku s vyšším obsahem přírodních ingredincí, a pak také mýdla pro běžné používání, plné barev a vůní.


Pravidělně představuje novinky a snaží se do své tvorby přenést svou kreativitu. 

Mylo Barb se dostala k výrobě kosmetiky v roce 2013 díky dárku od kamarádky, a už jí to nepustilo. Upřednostňuje suroviny lokální, organické a fair trade.


Její tvorba se vyznačuje také jednoduchostí - ať už jde o recepturu, nebo design obalů. Při jejich výběru klade důraz na možnost recyklace, znovupoužití a zero waste. 

Co dodat na závěr? Snad jen poděkování těmto výrobcům za to, že při tvorbě myslí nejen na vaší spokojenost, ale i na planetu. Jsou skutečnými průkopníky a inspirací pro mnohé. A poděkování patří i vám nakupujícím za vaše každodenní volby vedoucí k lepší budoucnosti nás všech ♥


Dáša

201 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page