PIRKA A JEJ HÁČKOVANÉ HRAČKY - ROZHOVOR

Dnes tu máme opäť jeden inšpiratívny rozhovor. Tentokrát sme vyspovedali Katku, ktorá stojí za značkou háčkovaných hračiek Pirka. Je to veľká sympaťáčka s ktorou sme sa rozprávali o jej vlastnej tvorbe, handmade svete, začiatkoch aj plánoch do budúcna.Na začiatok prosím prezraď, čo znamená názov tvojej značky.

Vzniklo to tak, že môjho muža každý volá Pirko. Keď som sa za neho vydala a prijala jeho priezvisko – Pírová, svokra mi povedala „vitaj v rodine Pirka“. Je to teda skratka z môjho mena Katarína Pírová a tak to celé do seba zapadlo, že som si to osvojila a použila aj v názve značky.


Ako by si charakterizovala značku Pirka?

Tvorím háčkované hračky pre deti – strážcov, kamarátov a spoločníkov, ktorých si deti môžu zobrať kamkoľvek. A poteší ma, ak to bude hračka, ktorá im vydrží aj pre ďalšie generácie.


Prečo si sa rozhodla pre techniku háčkovania?

Celé to začalo na materskej dovolenke, keď sa mi narodil prvý syn. Nemali sme vtedy vysielačku, a tak som pri ňom presedela všetok čas a bála som sa odísť z miestnosti. Po tom, čo som prečítala dve knihy, sa mi už pýtalo robiť niečo iné. V tom čase dostal syn od mojej mamy háčkovanú opicu, ktorá sa mi páčila a tak som si povedala, že to skúsim aj ja. Začala som si pozerať rôzne video návody – z prvého vznikla čapica a z ďalšieho (španielskeho) návodu som uháčkovala slona. Veľmi ma to začalo baviť a rozhodla som sa v tom pokračovať.