top of page

ROZHOVOR: PETAKNIT

Aktualizováno: 21. 7. 2018

Přináším vám první slibovaný rozhovor s mojí věrnou čtenářkou, pletařkou Petrou, která vyrábí pod značkou PetaKnit. Mám velkou radost, že se s vámi Petra rozhodla sdílet svůj osobní příběh. Doufám, že se vám bude hezky číst, a věřím, že se v něm mnozí z vás najdou.


♥ JAK SES NAUČILA SVOJE ŘEMESLO?


Své řemeslo jsem se naučila někdy kolem desátého roku. Začínala jsem tenkrát s vyšíváním, které mě naučila moje teta, která vyšívala bez přestání. Poté jsem začala háčkovat. Už si přesně nepamatuji, co jsem poprvé uháčkovala. Pamatuji si však, že ve svých 14ti letech jsem si uháčkovala plavky.


Bydleli jsme na sídlišti a moje mamka se kamarádila s paní, která hodně háčkovala, zejména plavky. Moc se mi to líbilo. Vůbec netuším, jak jsem to tenkrát zvládla, ale měla jsem uháčkovanou trojúhelníkovou podprsenku, na kterou jsem našila korálky, a kalhotky.


♥ JAK DLOUHO TI TRVALO DOSTAT SE NA SOUČASNOU ÚROVEŇ?

Na svojí současnou úroveň jsem se dostala hlavně až teď, na rodičovské dovolené. Pletla a háčkovala jsem i dříve. Nosila jsem si to všude sebou a v práci mezi čekáním na zákaznice jsem pletla nebo háčkovala. Když to ale vidím zpětně, tak jsem neměla téměř zádný cíl… co vytvářet, pro koho…


Největší inspirací pro mě bylo to, že jsem otěhotněla. Najednou jsem věděla, že si chci uháčkovat deku do kočárku, nebo sadu čepičky, rukaviček a ponožek do porodnice. Měla jsem najednou cíl. A od té doby vím, co budu háčkovat/plést a pro koho – pro dceru. A sem tam něco pro sebe a pro ostatní.


♥ CO NEBO KDO TĚ INSPIRUJE?


Jak jsem jsem se zmínila v předchozí otázce,  nejvíce mě inspiruje moje dcera. Baví mě háčkovat/plést čepičky, zkoušet jí je a radovat se, jak pěkně v tom vypadá a jak jí to sluší. Jinak se hodně od té doby, co mám instagram, nechávám inspirovat tam. Nikdy předtím jsem neměla takový přístup k lidem na celém světě. Pak i částečně na Pinterestu.


♥ JAKÉ RADOSTI A STAROSTI TI TVORBA PŘINÁŠÍ?


Největší radost mám, když mi zákazníci pošlou fotky mých výrobků, a z vracejících se zákazníků. Někdy mám horší náladu a ptám se mé mamky, jestli jsou moje věci vůbec vhodné k prodeji, ale pak se mi někdo ozve na zakázku a já vím, že ano :). Myslím si, že každý tvůrce musí mít někdy stav pochyb, aby věděl, že se má neustále zdokonalovat. Starosti mě teď momentálně nenapadají.


♥ JAKÝM ZPŮSOBEM PRODÁVÁŠ A DOPORUČILA BYS DANÝ ZPŮSOB PRODEJE I OSTATNÍM?

Minulý rok jsem nejvíce prodávala přes Facebook, ale komunikace s lidmi tam nebyla vždy ideální. Proto jsem dodělala objednávky, které jsem tam měla domluvené a začala jsem prodávat přes Fler. Jinak už prodávat neplánuji. Je to bezpečnější prodej jak pro mě, tak pro zákazníky. Tam už jsou objednávky vážné.


Určitě bych všem, kteří by chtěli své výrobky prodávat, doporučila tento způsob. Jen se nesmí člověk nechat odradit tím, že hned první měsíc neprodá 50ks výrobků. Konkurence je veliká a člověk se musí dostat do podvědomí lidí a to někdy trvá. Ten kdo se nevzdá a bude se snažit, ten toho dosáhne. Chce to čas a výdrž.


♥ JAKÉ JSOU TVOJE BUDOUCÍ PLÁNY?

Po dobu rodičovské dovolené bych se výrobě chtěla nadále naplno věnovat. Chtěla bych se dostat do podvědomí více lidí a moc bych si přála, aby se zákazníci rozrůstali a rádi se vraceli. Nechala jsem si udělat  svojí osobní značku a chci, aby zákazníci věděli, že k výrobě přistupuji vážně a že každý kus je mnou vyrobený originál.


♥ MÁŠ NĚJAKOU RADU PRO OSTATNÍ NA ZÁVĚR?

Nejdříve si každý musí v hlavě srovnat, co opravdu chce. Jestli si chce výrobky vyrábět jen tak pro radost pro sebe a pár lidí ve svém okolí a nebo se dostat i dál. Ten, kdo se bude chtít dostat dál, se musí trošku snažit- zkoušet o sobě podle svých možností dávat vědět, a hlavně se nevzdat po měsíci. Nesmíte se bát toho, že ze začátku do toho budete vrážet víc peněz, než Vám to něco vynese. Tak to prostě je, takhle začíná každý. Já se nevzdávám a jdu si za svým cílem.


Fler

Instagram

Facebook80 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page